Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

W turnieju orliczek najlepsza drużyna reprezentująca Polskę

Czternaście drużyn piłkarek nożnych z Wielkopolski zagrało w turnieju Mini Euro dla orliczek. Każda z nich grała pod szyldem jednej z „dorosłych” reprezentacji występujących na mistrzostwach we Francji.

Zespoły podzielono na trzy grupy. Każda z drużyn wylosowała kraj, który będzie reprezentować. Największe zainteresowanie budziła "polska" grupa, w której grały: Grom Wolsztyn jako Niemcy, GSS Grodzisk I jako Ukraina, Dąbrowa II jako Irlandia Płn., Uniwersytet Futbolu I jaki Polska oraz dodatkowo Skra Otusz jako Albania. W drugiej grupie Dąbrowa I reprezentowała Francję, SP Salezjańska - Rumunię, UKS Gniezno - Szwajcarię, a Kotwica Kórnik II - Czechy. W trzeciej grupie Uniwersytet Futbolu II grał jako Portugalia, SP 45 Poznań jako Islandia, Kotwica Kórnik I jako Austria, GSS Grodzisk II jako Węgry i UKS 20 jako Chorwacja. Do ćwierćfinałów awansowały Polska, Szwajcaria, Czechy, Ukraina, Portugalia, Francja, Austria i Niemcy. W półfinałach znalazły się Polska, Austria, Portugalia i Czechy, czyli po dwie drużyny Uniwersytetu Futbolu i Kotwicy Kórnik. W meczu o trzecie miejsce Portugalia przegrała z Czechami 4:6, a w finale Polska wygrała z Austrią 9:0.
Najwięcej bramek - 21 strzeliła Dobrusia Skorupska, najlepszą bramkarką w tym turnieju okazała się Aleksandra Paluszak. Obie w nagrodę pojadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Turniej organizowali: Klub Uczelniany AZS AWF, Miasto Poznań i biuro posłanki do Parlamentu Europejskiego Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Komentarze

Komentarze