Agnieszka Kozłowska-Rajewicz

Nowy sezon Poznańskiej Ligi Orliczek rozpoczęty

Ponad sto młodych piłkarek rozpoczęło w środę na Orliku rywalizację w nowym sezonie Poznańskiej Ligi Orliczek. Liderem tabeli po pierwszej serii spotkań jest Uniwersytet Futbolu Poznań.

Poznańska Liga Orliczek to jedyny tego typu projekt w Polsce. W pierwszej edycji PLO wystąpiło blisko 150 dziewczynek, a mistrzowski tytuł zdobyła Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Najlepsze zawodniczki poprzedniej edycji występują teraz w reprezentacji Polski U-15 i są już piłkarkami mistrza kraju KKPK Medyk POLOmarket Konin.

- Cieszę się, że projekt Poznańska Liga Orliczek jest rozwijany, gdyż jest on wzorem dla innych regionów w Polsce. Europosłanka dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz na koniec sezonu najlepszej strzelczyni i dziewczynie, która według trenerów zasługuje na tytuł MVP PLO ufunduje kilkudniową wycieczkę do Brukseli. Życzę dużej liczby bramek i wielu emocjonujących spotkań - mówił na inauguracji nowego sezonu dyrektor biura poselskiego, Zbigniew Mamys.

W nowym sezonie o mistrzowski tytuł walczą zespoły: Szkoła Podstawowa Nr 45 w Poznaniu, Uniwersytet Futbolu Poznań, UKS PS Gniezno, Szkoła Podstawowa Nr 66 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa Nr 45 w Poznaniu II, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa Nr 51 w Poznaniu, UKS Pobiedziska, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia na adres e-mail poznanska-liga-orliczek@wp.pl.

- Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i pokazujemy, że Orliki są również dla dziewczynek, z których znaczna część prezentuje bardzo wysoki poziom. Na koniec rozgrywek wszystkie uczestniczki otrzymają nagrody, puchary, a najlepsze zespoły dodatkowe pakiety nagród - mówi koordynator Poznańskiej Ligi Orliczek, Wojciech Weiss.

Organizatorami cyklu są Wydział Sportu Urząd Miasta Poznania, Akademia Piłkarska „Uniwersytet Futbolu”, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerem rozgrywek jest Biuro Posłanki do PE dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, a patronem medialnym dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Komentarze

Komentarze